Kotły elektryczne
Nie mamy wątpliwości, że niskoemisyjne instalacje to przyszłość. Dlatego polecamy naszym klientom elektryczne kotły parowe i wodne. Szczególnie warto zwrócić uwagę na dwa nasze innowacyjne, neutralne pod względem emisji CO₂ rozwiązania: elektryczny kocioł parowy UNIVERSAL ELSB oraz elektryczny kocioł wodny Bosch ELHB. To instalacje, które nie pozostawiają śladu węglowego i są całkowicie przyjazne dla środowiska. Obie jednostki zapewniają efektywne i ekologiczne zasilanie zakładów w parę wodną lub ciepło i gorącą wodę, doskonale wpisując się w proces dekarbonizacji produkcji.
Kocioł elektryczny – ekologiczne źródło energii
Jedną z głównych zalet nowoczesnych kotłów elektrycznych, a w szczególności kotłów ELSB i ELHB jest wyjątkowa sprawność, sięgająca aż 99,6 %.
Dzięki wykorzystaniu energii elektrycznej jako źródła do produkcji pary bądź gorącej wody, potencjalny inwestor może liczyć na zmniejszone koszty eksploatacji, gdyż nie istnieje konieczność ponoszenia wydatków związanych z instalacją gazową oraz odprowadzania spalin, ich konserwacją oraz corocznymi przeglądami. Wykorzystanie energii elektrycznej wyklucza zapotrzebowanie instalacji np. na gaz, co stanowi nowoczesne, w pełni ekologiczne rozwiązanie przy utrzymaniu najwyższego poziomu wydajności.
Zalety kotłów elektrycznych UNIVERSAL ELSB i ELHB:
- Zerowy poziom emisji CO2 wynikający z braku instalacji gazowej lub olejowej
- Czas rozruchu skrócony względem konwencjonalnych jednostek zasilanych gazem ziemnym lub olejem opałowym
- Wysoka sprawność do 99,6% dla obu jednostek, co pozwala na optymalne wykorzystanie energii
- Możliwość łączenia z szeroką gamą akcesoriów modułowych, takich jak moduł pompowy, moduł zbiornika wody zasilającej WSM, moduł spustowy, rozprężający i chłodzący BEM, itp.
- Intuicyjne sterowanie i obsługa z poziomu dotykowego panelu w systemie BCO
- Wysoka jakość pary wynikająca z obszernej przestrzeni parowej dla kotła ELSB
- Maksymalne dopuszczalne ciśnienie robocze – 24 bar (ELSB) i 16 bar (ELHB)
- Różne warianty wydajnościowe w zakresie od 350 kg/h do 7500 kg/h (ELSB) i od 250 do 5,500 kW (ELHB)
- Kompaktowe wymiary i brak potrzeby instalacji kominowej
- Wykonanie zgodnie z normą EN12953
Gdzie zastosowanie znajdą przemysłowe kotły elektryczne?
Cieszymy się, że nasze kotły elektryczne możemy oferować wszelkim przedsiębiorstwom, które planują dekarbonizację swojej produkcji. Możemy pochwalić się tym, że nasze urządzenia spełniają wszelkie wymagania wynikające z obowiązujących europejskich i polskich przepisów dotyczących konstrukcji, wyposażenia oraz emisji zanieczyszczeń. W zakresie konstrukcji i wyposażenia dotyczy to w szczególności wymogów Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2014/68/UE w sprawie harmonizacji ustawodawstw państw członkowskich odnoszących się do udostępniania na rynku urządzeń ciśnieniowych (tzw. Dyrektywa Ciśnieniowa PED) oraz Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/426 w sprawie urządzeń spalających paliwa gazowe (tzw. Dyrektywa GAD) wraz z odpowiednimi przepisami polskimi wdrażającymi tj. Rozporządzenie Ministra Rozwoju z dnia 11 lipca 2016 w sprawie wymagań dla urządzeń ciśnieniowych i zespołów urządzeń ciśnieniowych (Dz. U. z 15 lipca 2016, poz. 1036).
W zakresie standardów emisji dotyczy to w szczególności Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE 2015/2193) z dnia 25 listopada 2015 r. w sprawie ograniczenia emisji niektórych zanieczyszczeń do powietrza ze średnich obiektów energetycznego spalania (tzw. Dyrektywa MCPD), Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2010/75/UE w sprawie emisji przemysłowych (zintegrowane zapobieganie zanieczyszczeniom i ich kontrola) (tzw. Dyrektywa IED), Decyzji Wykonawczej Komisji (UE) 2017/1442 z dnia 31 lipca 2017 r. ustanawiającej konkluzje dotyczące najlepszych dostępnych technik (BAT) w odniesieniu do dużych obiektów energetycznego spalania zgodnie z dyrektywą IED i odpowiednich przepisów polskich wdrażających w/w dyrektywy tj. Prawo Ochrony Środowiska (Dz. U. z 2017 r. poz. 519) i Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 1 marca 2018 w sprawie standardów
Zobacz także
Kotły parowe | Kotły wodne | Kotły hybrydowe | Kotły wodorowe | Kotły odzysknicowe |
---|